Často kladené otázky:

 

   JE ZÁKROK PERMANENTNÍHO MAKE-UPU BOLESTIVÝ?

Ošetření permanentním make-upem spočívá v zavedení barvy do vrchní vrstvy kůže a s porušením integrity kůže, proto jsou používány znecitlivující krémy bezprostředně před ošetřením a během ošetření.

  JE OŠETŘENÍ PERMANENTNÍM MAKE-UPEM BEZPEČNÉ?

Samozřejmě. K ošetření jsou užívány pouze sterilní a jednorázové jehly a čepele. Barviva dosahují kvality 1 . třídy farmaceutické čistoty, nezpůsobují alergické reakce a barva v kůži je stabilní a předvídatelná v odstínu.

  MUSÍM SI OHOLIT SVÉ OBOČÍ?

Ne! Každý přirozený chloupek v obočí je velmi cenný, poněvadž umožňuje podpořit prostorový efekt. Fotografie klientek, které před tetováním nemají obočí, vyplývají z jeho nedostatku vůbec.

  JE MOŽNÉ NECHAT SI UDĚLAT TZV. „COVER” NEBOLLI NOVÝM PERMANENTNÍM MAKE-UPEM OPRAVIT PŘEDCHOZÍ?

Samozřejmě že ano. Ke korekci každého „starého” permanentního make-upu, který je proveden ve špatném tvaru nebo se špatně vybarvil do nechtěného odstínu, přistupujeme individuálně. Mnohdy už po jedné návštěvě je výsledek dokonalý, záleží jednak na očekávání klientky, jednak na intenzitě permanentního make-upu před korekcí (čím světlejší, tím lépe).

EXISTUJE MOŽNOST ODSTRANIT PERMANENTNÍ MAKE-UP?

Ano. K tomuto účelu se používá ošetření laserem Q-switch (lze odstranit také tetování) nebo chemické preparáty. Tato ošetření však někdy představují dlouhodobý a poměrně nákladný proces. Proto Vás vždy zveme na nezávaznou a bezplatnou konzultaci s cílem zvolit vhodnou metodu.

MŮŽE KAŽDÝ PODSTOUPIT PERMANENTNÍ MAKE-UP?

Bohužel, každý ne. Je spousta kontraindikací, které vylučují klienta zcela či pouze dočasně. Patří mezi ně:

  • těhotenství a kojení
  • onemocnění kůže v místě ošetření
  • onemocnění oční bulvy
  • tendence ke tvoření keloidů
  • epilepsie, hemofilie, psychické onemocnění
  • nestabilní, pokročilá cukrovka

Před provedením ošetření každá klientka vyplňuje prohlášení o informovaném souhlasu, na jehož základě je možné provést ošetření.

JAK OŠETŘENÍ PROBÍHÁ?

Na počátku definujeme očekávání klientky a snažíme se individuálně zvolit tvar a barvu plánovaného permanentního make-upu. Tvar a barvu volíme v souladu se zásadami vzhledu a preferencemi klientky. Zvolíme správnou metodu pigmentace v závislosti na typu pleti, věku a zamýšleném cílovém výsledku. Klient obdrží po ošetření soupravu pro domácí péči (lotion + pečující krém). Po 1 měsíci se opět setkáváme, abychom posoudili výsledky pigmentace a případně zajistili následný postup.

JE OPRAVA VŽDY NUTNÁ?

V případě pigmentace našimi metodami TAFFY Microblading a ODED-system pigmentace 3 jehlami je oprava výjimkou, nikoli pravidlem.

Vždy po 1 měsíci se setkáváme znovu za účelem posouzení výsledného make-upu a eventuální domluvy na doplňující ošetření.

JAK DLOUHO TRVÁ PROVEDENÍ PERMANENTNÍHO MAKE-UPU?

Ošetření průměrně trvá 2–2,5 hodiny a záleží na několika faktorech, mimo jiné na metodě provedení permanentního make-upu.

JAK DLOUHO VYDRŽÍ PERMANENTNÍ MAKE-UP?

Udržení barviva v kůži záleží na mnoha faktorech, mezi jiným na:

  • věku
  • typu pleti (pleť mastná, pórovitá může udržet barvivo kratší dobu),
  • vystavení se UV záření (měla by být použita fotoprotekce),
  • zdravotních problémech (u osob s autoimunitním onemocněním se může barvivo udržet kratší dobu).